PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708201}

Tabu

Taboo
7,9 70 215
ocen
7,9 10 1 70215
6,7 11
ocen krytyków
Tabu
powrót do forum serialu Tabu

Wow!

ocenił(a) serial na 6

Ostry, brudny, mglisty klimat, wiktoriańska Anglia, śmierć, plugastwo, polityka, rytuały, szamanizm, sex i bardzo szalony Hardy wystarczy? :D

Dawno nie mogłem się tak doczekać następnego odcinka mimo, że odcinek zakończył normalnie (tzn bez jakiejś uciętej sceny w najlepszym momencie).


ocenił(a) serial na 6
freglas

Poczytaj wcześniejsze posty. Wiem, że to nie jest epoka wiktoriańska ale chciałem użyć tych dwóch magicznych słów dla zobrazowania klimatu jaki panuje w tym serialu.
Jak brzmiałoby gdybym napisał: klimat z końca panowania Napoleona.. To zbyt mała różnica lat aby ten klimat miał nie istnieć. Już nie pierwsza osoba o tym napisała więc nie wiem po co się powtarzacie.

ZGR

Z tą wiktoriańską Anglią trochę przesadziłeś, królowa Wiktoria urodziła się w 1819, panowanie zaczęła w 1837.

Arg

Ok, widzę, że nie pierwszy Cię opieprzyłem. :P

ocenił(a) serial na 6
Arg

hahahahha :D Leave ma alone! :P

ocenił(a) serial na 8
ZGR

Świetne czasy wybrali w tym serialu, bo czegoś takiego brakowało. Początek XIX wieku.
Serialu nie oglądałem, ale słyszałem, że jest trochę w stylu Zakazane imperium i Peaky Blinders,
tyle że osadzony wiek wcześniej.

Z gangsterskich seriali serdecznie polecam dziesięć pozycji poniżej.
Jeśli coś znacie na podobnym poziomie to możecie podać.

1) "Prawo ulicy" -10/10.... IMDB 9.4 .....(5 sezonów - 60 epizodów)
Najlepszy serial HBO. Moim zdaniem perfekcyjny.
Lepszy od innych sztandarowych seriali HBO -Sześć stóp pod ziemią, Sopranos, Deadwood,
Rzym, GOT, Detektyw (1 sez), Westworld.
Najciekawsze postacie: Omar, Stringer Bell, Bubbles, McNulty, Avon Barksdale, D'Angelo Barksdale, Freamon, Moreland, Tommy Carcetti gra go aktor co wciela się w Littlefingera w GOT,
Preston 'Bodie' Broadus, Frank Sobotka.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

2) "Breaking bad" 10/10.... IMDB 9.5 -2 ZŁOTE GLOBY (5 sezonów - 63 epizody)
Najciekawsze postacie: Walter White, Jesse Pinkman, Saul Goodman, Gustavo Fring, Hank.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

3) "Sopranos" 9,5/10.... IMDB 9.2 - 5 ZŁOTYCH GLOBÓW (6 sezonów - 86 epizodów)
Najciekawsze postacie: Tony Soprano, Carmela Soprano, Moltisanti, Gualtieri, Silvio Dante,
Corrado "Junior" Soprano, Tony Blundetto grany przez Steve Buscemi,
Salvatore "Big Pussy" Bonpensiero.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

4) "Świat gliniarzy" 8,5/10... IMDB 8.7 - 2 ZŁOTE GLOBY (7 sezonów - 89 epizodów)
Najciekawsze postacie: Vic Mackey, Shane Vendrell, Holland 'Dutch' Wagenbach,
Jon Kavanaugh gra go sam Forest Whitaker dopiero od 5 sezonu, ale jego wejście to
BOMBA, bo aktorsko pozamiatał aktorów serialowych pod dywan :)

5) "Zakazane imperium" -8/10... IMDB 8.6 (5 sezonów - 56 epizodów)
Najciekawsze postacie: Enoch "Nucky" Thompson, James Darmody, Richard Harrow,
Al Capone, Arnold Rothstein, Nelson Van Alden, Chalky White.

6) "Fargo" -9/10... IMDB 9,0 - 2 ZŁOTE GLOBY (2 sezony - 20 epizodów)
Najciekawsze postacie: 1 sezon - Lorne Malvo, Lester Nygaard, Bill Oswalt, Molly Solverson.
2 sezon- Peggy Blomquist, Mike Milligan, Dodd Gerhardt, Hanzee Dent.
3 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 2017

7) "Narcos" -8,5/10... IMDB 8,9 (2 sezony - 20 epizodów)
Najciekawsze postacie: Pablo Escobar, Javier Peña - aktor Pedro Pascal grał Oberyna w GOT,
Horacio Carrillo, Steve Murphy, José Rodríguez Gacha.
3 i 4 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 3 SEZONU LATO 2017

8) "Gomorrra" - 8,5/10... IMDB 8.7 (2 sezony - 24 epizody)
Najciekawsze postacie: Ciro, Pietro Savastano, Salvatore Conte,
Imma Savastano, Gennaro Savastano
3 i 4 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 3 SEZONU 2017 LUB 2018 ?

9) "Peaky Blinders" -8/10... IMDB 8,8 (3 sezony - 18 epizodów)
Najciekawsze postacie: Thomas Shelby grany przez Cillian Murphy,
Alfie Solomons grany przez Toma Hardy, Polly Gray
4 i 5 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 4 SEZONU 2017 ?

10) "Taboo" -IMDB 9,2 (1 sezon - 8 epizodów) Premiera 8 styczeń
Nie oglądałem jeszcze, ale słyszałem, że dwie postacie świetnie są wykreowane:
James Keziah Delaney, którego gra Tom Hardy w roli pierwszoplanowej :)
Stuart Strange grany przez Jonathana Pryce'a. Ten aktor w GOT grał Wielkiego Wróbla.
Serial w stylu Zakazane imperium i Peaky Blinders,
ale akcja umieszczona wiek wcześniej. Na początku XIX wieku w Londynie.

ZGR

Witam

Znasz może jakieś filmy w podobnym klimacie i przedziale czasowym godne polecenia?

ocenił(a) serial na 6
Syriusz15

1. Peaky Blinders
2. Prestiż
3. Iluzjonista
4. Penny Dreadful
5. Z piekła rodem
6. Jeździec bez głowy

To takie moje skojarzenia z tym klimatem. Wydaje mi się, że czas rozgrywania akcji jest mniej więcej podobny.

ocenił(a) serial na 6
ZGR

Z tych wszystkich propozycji najmniej podoba mi się Panny Dreadful ale co kto lubi więc go dodałem ;)

ZGR

Królowej Wiktorii Hanowerskiej jeszcze nie było na świecie....

ocenił(a) serial na 10
ZGR

Co tu gadac! Hardy jak zwykle zamiata cale towarzystwo swoja rola! Uwielbiam go jako zwariowanego, zwichrowanego i napalonego popapranca :D poza tym czekam na sceny zboczone z jego udzialem bo jest taki seksowny maderfaker ze az chce sie fruwac z podniecenia ;D

ocenił(a) serial na 9
akahome_2

Zgadzam się. Nie mogę się na niego napatrzeć. Choć sam serial mnie wykańcza. Zwłaszcza 5 odcinek. Wydawało mi się, że całą ta gra którą rozpoczął z kampanią miała pozwolić mu być na tyle bogatym by zabrać siostrę i ułożyć sobie życie gdzieś tam w dalekim świecie.Teraz James trochę się pogubił. Siostra nie jest priorytetem. On chyba jeszcze tego nie wie a może już wie. To ich zbliżenie ... to już prawdopodobnie koniec uczucia które przetrwało 10 lat rozłąki. Świat mu się wali. Do tej pory jakimś cudem nad nim panował. Śmierć Winter zwróci przeciwko niemu burdelmamę i być może cały przestępczy światek. James zabija okrutnie. Nawet ten jego pomocnik nie pamiętam imienia, ten który pływał z jego ojcem i zabrał mu konia, ugiął kolana po śmierci gościa który miał pilnować statku .Nasz diabeł coraz bardziej przeraża ludzi.Na pewno zginie też ten transwestyta. Podobała mi się scena w jeziorze. Pieknie zagrany strach przed konfrontacją że swoimi wyobrażeniami o matce. I jeszcze jeden smaczek. Słowa sługi o tym, że jego pan nigdy nie będzie szczęśliwy. Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka

ocenił(a) serial na 5
ewea007

W punkt! Po 5 trochę się zniechęciłam, ale 6 trzyma poziom. Wreszcie pokazał jego ludzkie oblicze, to że jemu też może się coś nie udać, że targają nim wątpliwości, a przeszłość nie daje spokoju.
Bardzo podobał mi się wątek Zilphy (czy to koniec?) - czasami wzdychamy do czegoś latami, a gry wreszcie to mamy okazuje się, że spodziewaliśmy się czegoś innego. Takie to ludzkie. Kiedy stanęła u jego drzwi podała mu się na tacy. Wiedziałam, że w pewnym sensie jest po niej.
Śmierć Winter była bardzo mocnym zakończeniem. Czy faktycznie ją zabił (bardzo możliwe - traci kontrolę nad sobą) czy może został wrobiony przez kompanię, która nie ma już żadnych zahamowań? Czekam na 7 odcinek ;)

ocenił(a) serial na 10
TheBC

Nie zgadzam się. Moim zdaniem sprawy wymykają mu się z rąk i przestraszył się po prostu że nie panuje nad sobą i moze jej zrobić krzywdę. Nie moge sie doczekac następnego idcinka...

ocenił(a) serial na 10
TheBC

Czyli jednak ją kochał tylko próbował trzymać ja z dala od niebezpieczenstwa i gier Kompanii aby w ostaniej chwili zabrać ją na swoj statek. Jak bardzo irytująca nie byłaby gra aktorki wcielającej się w Zilphę.

ocenił(a) serial na 9
TheBC

a mnie się cały czas wydaje , że bedzie jak mówi Lorna , on jest rzeką a cała reszta jego podkomendnych z braku lepszego słowa to kolebiące sie na jego powierzchni stateczki.... i ,że to wszystko miał zaplanowane od momentu w którym zginęła Winter

akahome_2

tych zboczonych scen nie będzie w tym sezonie, wspomnisz moje słowa :D

Ladynight

W tym sezonie, a czy w ogóle ma wyjść 2 sezon?

aleksandra19947

plotka głosi, że miały być 3 ale czy na pewno wyjdzie 2 tego nie wiem, bo podobno chwilowo serial przynosi straty.

Ladynight

Dzięki za info!

ocenił(a) serial na 10
Ladynight

Serio? Kurcze, oby był 2. sezon. Serial jest popularny bardzo, ale niepotrzebnie go emitują na HBO GO. Producenci są sobie winni.

ocenił(a) serial na 9
Alex_Tyler

sezon 2 kręcą na początku 2018

ocenił(a) serial na 6
akahome_2

hahahhahaha dziewczyny poniosło :D

ocenił(a) serial na 8
ZGR

To nie są czasy wiktoriańskie tylko napoleońskie. Pół wieku różnicy.

ZGR

Co wy z tą epoką wiktoriańską? Królowa Wiktoria zaczęła panowanie w 1837, a akcja filmu dzieje się w 1815, za panowania Jerzego IV Hanowerskiego, to chyba epoka Jerzowa :)

ocenił(a) serial na 10
mondeo117

To oficjalnei ma inną nazwę "epoka napoleońska".

Alex_Tyler

Faktycznie

ocenił(a) serial na 8
ZGR

Na pewno ktoś to już napisał, ale w czasach gdy to wszystko się dzieje Wiktoria jeszcze sie nie urodziła, więc to nie jest epoka wiktoriańska

ZGR

Czy tylko ja na okladce widze Nicka Nolte ?

ocenił(a) serial na 10
ZGR

1. Genialna obsada i świetnie zagrane role m.in. mistrz Harvey Keitel.

2. Fabuła dotyczy dwoch oficerow Napoleona, skrajnie rożnych charakterach - gdy tylko się spotykają za każdym razem dochodzi do pojedynku między nimi. Dzieje się tak od końca XVIII wieku aż do upadku Napoleona. Zdarzają się za każdym razem nieprzewidzane wydarzenia...

3. Epoka Tabu rownie pięknie, jak i brutalnie, naturalnie zobrazwana - jest nędza na ulicach i przepych pałacow arystkracji. W Tabu mamy Londyn, tutaj z kolei Francję tego samego okresu.

4. UWAGA - to debiut reżyserski Ridleya Scotta, ktory jest producentem Tabu. 2 lata poźniej nakręcił Aliena.

5. Znawcy szermierki, pistoletow i broni białej są zdania że to film najwierniej ukazujący walki z użyciem broni białej i pistoletu.

6. Dom mody Armani zaprojektował bohaterom mundury i stroje za kilkadziesiąt tysięcy USD wierne epoce.

http://www.filmweb.pl/film/Pojedynek-1977-979

Radzę oglądać dokładnie i do końca, im dalej tym lepiej.

ocenił(a) serial na 1
ZGR

serial to totalne nieporozumienie i nuda. klimat i kostiumy to nie wszystko fabula to totalne dno i najwieksz klapa ostatnich lat

ocenił(a) serial na 1
ZGR

totalne nieporozumienie i nuda. klimat klimatem, ale to nie wszystko.

ocenił(a) serial na 1
ZGR

Gratuluję "wiktoriańskiej" Anglii. Ładnie to brzmi, chociaż akcja dzieje się w 1812 roku. Wiktoriańska Anglia....

ZGR

Ty chyba nie oglądałeś Penny Dreadful, jak w Taboo czuje się "wiktoriańską" Anglię to chyba jest to stan umysłu ?!

ZGR

To nie jest wiktoriańska Anglia. Akcja toczy się przed epoką wiktoriańską, co zresztą widać w scenografii i kostiumach.

ocenił(a) serial na 9
Varshewer

to zmieńcie na mroczną i brudną zatęchłą Anglię bez Wiktori w fazie planów;)

ocenił(a) serial na 9
ZGR

wielu jest rozczarowanych klimatem , fabułą intrygą smrodem Londynu , który obrazowo przenika na ekran wsio rawno
tylko pytanie co dziś tak naprawde jest wieklim tabu, wielkim wow, wielkim bum, 15 lat temu hitem byli przyjaciele, teraz po 6 sezonach z GoT CIĘŻKO JEST BYĆ ZBYT ŚMIAŁYM , ZASKAKUJĄCYM ZWŁASZCZA JAK COŚ nie ma kategorii tylko dla osób dorosłych , choć i w GoT powoli czujemy sie zaskoczeni , że ktoś przeżył a nie że go bestialsko dobili, więc ciężko o wow, ale ten serial mi sie podobał, jest trochę mroczny i brudny , tajemniczy. A tu jest zaskakująco dużo nowych twarzy jak i wielu aktorów dużej sławy , a Hardy między dwoma kobietami , siostrą i macochą , jest niesamowity przy Zhilpie jest trochę czuły ale bardziej zwierzęcy , przy kobiecie która jest zdecydowanie młodsza a tytułuje sie w ostatnim odcinku jego matką , odsłonił więcej niż przykimkolwiek innym. Dla mnie mocna pozycja i zdecydowanie najlepszy debiut tego mijającego roku.

ZGR

Z jednej strony główny bohater jest za efektywny. Nawet gdy coś wydawałoby się ma go zniszczyć zaraz okazuje się elementem planu. Ale jednocześnie jest to wymieszane ze dawką szaleństwa, mocy nadprzyrodzonych i nie odkrytych jeszcze zagadek o, które skrywa James Keziah Delaney. Zdecydowanie świetna pozycja.

ocenił(a) serial na 9
ZGR

Obejrzałam cały serial i dla mnie jest mistrzowski.

ocenił(a) serial na 8
ZGR

Panie Kolego ;) to jest Anglia epoki regencji. Królowej Wiktorii jeszcze wówczas nie było na świecie :)

ocenił(a) serial na 8
ZGR

Bedzie 2 sezon???

ZGR

To Wielka Brytania okresu Regencji. Dwóch władców przed Wiktorią.

ZGR

Gwoli ścisłości, wiktoriańska Anglia była w l. 1837-1901, tu mamy 1814, Wiktoria urodziła się 5 lat później.

ZGR

Taki zachwyt, a ocena tylko 7?

ocenił(a) serial na 6
sztohas

Nawet 6 :P

ocenił(a) serial na 8
ZGR

Nie wiem czy wszyscy wypalali ostatnia scene w serialu. Kiedy statek przewożących. Dziwki zlodzieji mordercow kazirodzcze dzieci wciaga amerykańska flage

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones