PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1175}
7,7 151 495
ocen
7,7 10 1 151495
7,0 23
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

KICZ! KICZ! KICZ!

ocenił(a) film na 10

I CO Z TEGO? Nawet najwięksi twardziele w scenie finałowej (i kilku innych) tego filmu dyskretnie wycierają łzę wzruszenia. Bo ten kicz jest po prostu WIELKI. I jeszcze jedno: Ja mam ogromny problem z jasnym określeniem: Czy J. Bińczycki w ogóle gra? Nie zauważyłem. Ot, od niechcenia coś tam mruknie. I to wszystko... Problem w tym, że i tak WYPEŁNIA SOBĄ CAŁY EKRAN. KONCERT! POPIS! OWACJE NA STOJĄCO! On zwyczajnie kasuje jakąkolwiek konkurencję. Oto mistrz nad mistrze. Szkoda, że już go nie ma na tym świecie.
Panie Jerzy! Był Pan Wielki w tej roli...

rejmons

Nie nazwałbym tego filmu kiczem.

użytkownik usunięty
Jack_Holborn15

Ja tak samo. Ale po części zgadzam się z rejmonsem ;-)

ocenił(a) film na 8

Po części tak. Ale nie powiedziałabym , że Bińczycki tylko sobie coś tam mruczy od niechcenia. Wzburzony też bywa w tej roli, choć fakt, wysilać się specjalnie nie musi, żeby pokazać emocje. Takich aktorów już nie ma.

użytkownik usunięty
Morska_Bryza

Święte słowa :') Takich aktorów już nie ma i (raczej) nie będzie :'(

No ja też zgadzam się co do śp. pana Bińczyckiego, bardzo trafnie scharakteryzował jego rolę w tym filmie. Domyślam się też, co miał na myśli pisząc, iż to kicz. Ale ja nawet pół żartem-pół serio nie odważyłbym się określić "Znachora" tymi słowy bo to - moim skromnym zdaniem - najlepszy polski film wszech czasów - przynajmniej jeśli chodzi o te "poważne".

rejmons

Jaki kicz człowieku. Jeden z najlepszych filmów jaki powstał za komuny

użytkownik usunięty
mateusz19l24

O to, to :)

;)

ocenił(a) film na 9
rejmons

Bo dobre aktorstwo jest wtedy, gdy go nie wydać - cytując klasyka.

ocenił(a) film na 10
KROPKA

Idealnie pasuje do filmu:) obserwujesz historię jakbyś stał obok i to jest piękne. A rola doktora Wilczura to jest mistrzostwo, jestem przekonany,że gdyby ten film powstał w Hollywood to zgarnalby lekką ręką kilka statuetek Oskara w czasach gdy ta nagroda jeszcze cokolwiek znaczyła

ocenił(a) film na 8
rejmons

I nie tylko w tej roli, a w "Nocach i Dniach" tez genialny !

ocenił(a) film na 10
rejmons

Zgadzam się z wypowiedzią. Dodam tylko, że po niektórych wypowiedziach można wnioskować, że część osób nie zrozumiała ironii.

ocenił(a) film na 10
rejmons

Czy można ocenić geniusz? Pan Bińczycki był genialnym aktorem. Teraz zostało nam jeszcze kilu naprawdę świetnych,kilku bardzo dobrych. A reszta to gwiazdki występujące w serialach. Nie ma już takich aktorów i takich filmów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones