PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672845}

Larp

6,3 1 195
ocen
6,3 10 1 1195
Larp
powrót do forum filmu Larp

Dlaczego w tej scenie ten ich "szef", który przydziela im zadania, jakoś tak mało wczuwa się w rolę i do tego traktuje głównego bohatera jak piąte koło u wozu? Jest na to jakieś wytłumaczenie?

jsx

Trochę późno, ale odpowiem. Dlaczego tak słabo się wczuwa? Tego nie wiem. Dlaczego traktuje głównego bohatera w taki sposób? Jest to po prostu częścią fabuły LARPa, gdzie główny bohater jest takim leszczem, że traktuje się go jak piąte koło u wozu, a potem staje w obronie kobiety w karczmie i jest bohaterem :)

ocenił(a) film na 7
radzicool16

OK, dzięki. A skąd wiadomo, że jest leszczem? Jest to jakoś zasugerowane wcześniej lub później? Dawno oglądałem i niestety nie pamiętam już takich szczegółów.

jsx

Był moment przyznawania przez 'szefa' zadań ekipie. Główny bohater był zignorowany i nie dostał żadej misji (jak napisałeś wcześniej -piąte koło u wozu), ale po jego napomnieniu questgiver (:D) dodał na koniec coś w stylu 'a to weź tam pomóż innemu gostkowi'. Czyli chodzi o to, że nikt się z nim nie liczy, jest nic nie znaczącym szarakiem. Później jest scena w karczmie gdzie gość dobiera się do dziewoi i nikt na to nie reaguje. Główny bohater nawiązuje z nim walkę i zabija napastnika, po czym staje się bohaterem i wszyscy biesiadnicy biją mu brawo. Wydaje się więc, że jest to po prostu taki zainscenizowany awans społeczny na potrzeby fabuły LARPa.

ocenił(a) film na 7
radzicool16

Uhm, OK. To nie udało mi się tego wywnioskować. Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie :-)

ocenił(a) film na 1
jsx

Jest.
Scenariusz ma określoną tezę - Sergiusz to taki outsider, że nawet LARPowcy go olewają.
Jedna z podstawowych zasad LARPA, to dać każdemu graczowi szansę na, tu niespodzianka, zagranie swojej roli oraz umożliwić cieszenie się grą. Nieważnie jak mała by ona nie była.
Sergiusz w dodatku niczym papuga z dowcipu przenosi sytuację z LARPA na rzeczywistość. Używa dokładnie tych samych słów, co w trakcie rozgrywki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones